Image 17

Kolejny rok z programem Działaj Lokalnie za nami!

Kolejny rok z programem Działaj Lokalnie za nami!

Kolejny rok z programem Działaj Lokalnie za nami!

28 lutego 2023 r. w sali konferencyjnej Hotelu Basztowy w Sandomierzu podsumowaliśmy projekt Działaj Lokalnie. Wzięły w nim udział delegacje Grantobiorców, grup nieformalnych, a także samorządowcy wspierający program.

Jak co roku spotkanie było okazją do podsumowania rocznej edycji Programu i zaprezentowania przez Grantobiorców zrealizowanych inicjatyw w ramach Działaj Lokalnie.

W 2022 roku złożono 35 wniosków, dotacje otrzymało 11 organizacji i grup nieformalnych z terenu powiatu sandomierskiego i opatowskiego. Na granty przeznaczono 55 000,00 zł. Wkład finansowy wniesiony do projektu to 9 021,18 zł, a wkład rzeczowy to aż 23 730,99 zł! W realizację projektów zaangażowanych było 278 osób, w tym 100 wolontariuszy, a odbiorców / uczestników działań projektowych było aż 1 062!

Inicjatywy sfinansowano przy udziale środków Starostwa Powiatowego w Sandomierzu, Gminy Sadowie, Gminy Ożarów oraz Akademii Rozwoju Filantropii.

Tradycyjnie spotkanie obfitowało w wydarzenia towarzyszące. Uczestnicy mogli uzyskać wiedzę na temat możliwości finansowania działalności organizacji pozarządowych, dzięki Pracownikom Departamentu Kontroli i Certyfikacji RPO/Oddział Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Sandomierzu, a także mieli okazję skosztować lokalnych przysmaków przygotowanych przez nasz Inkubator Przetwórczy w Dwikozach.

Program realizowany jest przy współpracy Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce ze środków pochodzących z Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności. W ramach Programu corocznie organizujemy konkursy grantowe w których mogą brać udział organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne. Co roku kwotą do 6 000,00 zł wspierane jest kilkanaście projektów inicjujących oddolną współpracę grupy mieszkańców na rzecz wspólnego dobra.

Już dziś zapraszamy organizacje pozarządowe i grupy nieformalne do wzięcia udziału w naborze wniosków do Działaj Lokalnie 2023!12345678910111213

Inne wpisy

KONKURS DZIAŁAJ LOKALNIE 2024
27 2024

KONKURS DZIAŁAJ LOKALNIE 2024

Organizacje pozarządowe i grupy...

Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
Ośrodek Promowania Przedsiębiorczości
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.