Image 17

"Powiat Sandomierski - nasze najpiękniejsze miejsce w przyrodzie"

"Powiat Sandomierski - nasze najpiękniejsze miejsce w przyrodzie"

Pod tytułowym hasłem przebiega realizacja projektu, którego autorem jest sandomierskie stowarzyszenie Tradycja i Przyszłość. Dofinansowany z programu Działaj Lokalnie XI projekt polega na uczulaniu mieszkańców Sandomierza, Gminy Koprzywnica i Gminy Łoniów jak ważną rzeczą jest dbanie o nasze wspólne dobro jakim jest czyste naturalne środowisko.

Projekt polegał na realizacji cyklu spotkań szkoleniowych kierowanych do wszystkich grup wiekowych - od młodzieży szkolnej do seniorów. W dniu dzisiejszym odbyło się sprzątanie szlaku pątniczego Koprzywnica - Sulisławice. Członkowie stowarzyszenia wraz z aktywem młodzieży ze szkoły podstawowej w Niedrzwicach uzbierali na tej trasie kilkadziesiąt worków śmieci. Na zakończenie prac na strudzonych wolontariuszy czekał ciepły posiłek w altanie Koła Łowieckiego w Zawidzy.

Gratulujemy realizatorom projektu tej cennej społecznie inicjatywy. Jesteśmy również pod wrażeniem dużej wiedzy i postawy proekologicznej prezentowanej przez młodzież szkolną. Gratulujemy opiekunom uzdolnionej młodzieży oraz przyłączamy się do podziękowań za wzięcie udziału w wydarzeniu. Z naszej strony wydarzenie podpatrywali Grzegorz Orawiec - Przewodniczący Zarządu oraz Wojciech Zych - Koordynator Programu Działaj Lokalnie w Ośrodku Promowania Przedsiębiorczości w Sandomierzu.

Przypominamy, że konkursy grantowe dla organizacji pozarządowych w Programie Działaj Lokalnie ogłaszane są każdego roku wiosną. Zapraszamy wszystkie organizacje i grupy nieformalne planujące zrealizować ciekawe społeczne inicjatywy na terenie powiatu sandomierskiego lub opatowskiego. Najbliższy nabór wniosków odbędzie się na przełomie marca / kwietnia 2020 r.

Inne wpisy

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU GRANTOWEGO - DZIAŁAJ LOKALNIE 2023
04 2023

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU GRANTOWEGO - DZIAŁAJ LOKALNIE 2023

Uprzejmie informujemy o rozstrzygnięciu...

SPOTKANIA INFORMACYJNE Działaj Lokalnie 2023
07 2023

SPOTKANIA INFORMACYJNE Działaj Lokalnie 2023

Szanowni Państwo, Ośrodek...

KONKURS DZIAŁAJ LOKALNIE 2023
24 2023

KONKURS DZIAŁAJ LOKALNIE 2023

Organizacje pozarządowe i grupy...

Kolejny rok z programem Działaj Lokalnie za nami!
02 2023

Kolejny rok z programem Działaj Lokalnie za nami!

28 lutego 2023 r. w sali konferencyjnej...

Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
Ośrodek Promowania Przedsiębiorczości
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.