Image 17

"Powiat Sandomierski - nasze najpiękniejsze miejsce w przyrodzie"

"Powiat Sandomierski - nasze najpiękniejsze miejsce w przyrodzie"

Pod tytułowym hasłem przebiega realizacja projektu, którego autorem jest sandomierskie stowarzyszenie Tradycja i Przyszłość. Dofinansowany z programu Działaj Lokalnie XI projekt polega na uczulaniu mieszkańców Sandomierza, Gminy Koprzywnica i Gminy Łoniów jak ważną rzeczą jest dbanie o nasze wspólne dobro jakim jest czyste naturalne środowisko.

Projekt polegał na realizacji cyklu spotkań szkoleniowych kierowanych do wszystkich grup wiekowych - od młodzieży szkolnej do seniorów. W dniu dzisiejszym odbyło się sprzątanie szlaku pątniczego Koprzywnica - Sulisławice. Członkowie stowarzyszenia wraz z aktywem młodzieży ze szkoły podstawowej w Niedrzwicach uzbierali na tej trasie kilkadziesiąt worków śmieci. Na zakończenie prac na strudzonych wolontariuszy czekał ciepły posiłek w altanie Koła Łowieckiego w Zawidzy.

Gratulujemy realizatorom projektu tej cennej społecznie inicjatywy. Jesteśmy również pod wrażeniem dużej wiedzy i postawy proekologicznej prezentowanej przez młodzież szkolną. Gratulujemy opiekunom uzdolnionej młodzieży oraz przyłączamy się do podziękowań za wzięcie udziału w wydarzeniu. Z naszej strony wydarzenie podpatrywali Grzegorz Orawiec - Przewodniczący Zarządu oraz Wojciech Zych - Koordynator Programu Działaj Lokalnie w Ośrodku Promowania Przedsiębiorczości w Sandomierzu.

Przypominamy, że konkursy grantowe dla organizacji pozarządowych w Programie Działaj Lokalnie ogłaszane są każdego roku wiosną. Zapraszamy wszystkie organizacje i grupy nieformalne planujące zrealizować ciekawe społeczne inicjatywy na terenie powiatu sandomierskiego lub opatowskiego. Najbliższy nabór wniosków odbędzie się na przełomie marca / kwietnia 2020 r.

Inne wpisy

NOWY TERMIN SPOTKAŃ INFORMACYJNYCH Działaj Lokalnie 2024
12 2024

NOWY TERMIN SPOTKAŃ INFORMACYJNYCH Działaj Lokalnie 2024

Szanowni Państwo,  Informujemy...

SPOTKANIA INFORMACYJNE Działaj Lokalnie 2024
07 2024

SPOTKANIA INFORMACYJNE Działaj Lokalnie 2024

Szanowni Państwo, Ośrodek Promowania...

KONKURS DZIAŁAJ LOKALNIE 2024
27 2024

KONKURS DZIAŁAJ LOKALNIE 2024

Organizacje pozarządowe i grupy...

Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
Ośrodek Promowania Przedsiębiorczości
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.